• 20. märtsil toimus üle maailma vähemalt 40 riigis suur meeleavaldus vabaduse, rahu ja inimõiguste kaitseks (World Wide Rally For Freedom, #wewillALLbethere). Ka Tallinnas toimus selle raames autorongkäik “Sõidame Eestimaa vabaks!”. Kuigi meeleavaldus toimus autodes (st osalejad ei saanud “viirust levitada”) ja meeleavaldused on lubatud, said osalejad peavoolumeedialt kõvasti kriitikat. Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus nimetas meeleavaldusel osalejaid “viiendaks kolonniks”.
Dr Karmen Joller kommenteeris 20. märtsil Õhtulehele, et meeleavalduses ei ole midagi halba, kui jäädakse oma autosse. Arsti sõnul oleneb ka muidugi sellest, kas autos on ühe leibkonna inimesed, kas hoitakse distantsi. “Inimestel on õigus meelt avaldada,” ütles ta.
• 23. märtsil algas Facebookis protest nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise vastu (347 SE). Virtuaalse protestiga liitus vähem kui 20 tunniga üle 1700 osaleja ning veel 850 inimest märkis, et on meeleavaldusest huvitatud. Kokku külastas esimese 24 tunniga meeleavalduse lehte 32 000 inimest. Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse ning teiste seaduste muutmise eelnõu 347 SE läks Riigikogus esimesele lugemisele 24. märtsil.
Samal päeval tunnistas kaitseminister Kalle Laanet riigikogu saalis rahvasaadik Kalle Grünthali päringu peale, et kaitseväelasi on vaktsineerima survestatud ja seda hoolimata seigast, et vaktsineerimine on vabatahtlik.
• 24. märtsil teatas Reuters, et Saksa liidukantsler Angela Merkel tühistas algselt aprilli alguseks, lihavõttepühadeks plaanitud lisapiirangud ja palus rahvalt vabandust: “See oli minu viga!”
Austria kohus võttis aga sel päeval vastu sensatsioonilise otsuse, märkides mitmel korral ära, et PCR-testid ei ole nakkuse tuvastamiseks sobivad.
Samal päeval avaldas Telegram.ee graafiku “Vaata viimase 15 aasta andmeid: kus on liigsuremus?”, milles võtsime ette statistikaameti andmed aastatel 2006 kuni 2021, mis näitavad, et viimase aasta suremus koos koroonaga on üsna keskmine ja suurest liigsuremusest rääkida ei saa.
• 25. märtsil kirjutas Eesti Päevalehe arvamustoimetaja Villu Zirnask oma artiklis “Aitab poolikust teadusest! Teadusnõukojale täiendust ja lapsed aprilli keskel kooli!”, et koroonapiirangute sünnitatud kahju ei tohiks ületada neist saadavat kasu. Zirnask ütles: “Laiatarbe koroonauudiste põhjal võib hõlpsasti tekkida mulje, et Lukustamine on suurim ning pole teist kummardamist väärivat jumalat Lukustamise ja ta prohveti Maski kõrval. Teaduses selline üksmeel tegelikult puudub. Ennustan, et hiljemalt paari-kolme aasta pärast, kui kasusid-kahjusid hakatakse kaine peaga kokku lööma, selgub, et õigus on lukustamispoliitikat ekslikuks pidavatel ja selle tõttu praegu põlu all olevatel teadlastel, kellest paljud kuuluvad tsiteeritavuselt maailma teaduse tippu ja mõnda on tunnustatud Nobeli preemiaga.”
• 28. märtsil ilmus kirjastuselt Reval Buch Dr. C. E. Nyderi raamat “Tervisediktatuur”, mis räägib viimase aastakümne ühe mõjukaima mehe – Bill Gatesi – kujunemisest, tegevusest ning sellest, kuidas ühte head kriisi raisku ei saa lasta.
• 29. märtsil saatis Telegrami lugeja meile kaks pilti ja küsis: “Milliseid inimesi isa ja tütar, Siim ja Kaja Kallas silmas peavad?” Siim Kallase väide pärineb aastast 2016, Kaja Kallase oma aastast 2021.