• 23. veebruaril avaldas Delfi TV intervjuu, kus Tallinna Lastehaigla lastearst ja pediaatriakliiniku juhataja vaatasid tagasi koroonapandeemiast räsitud aastale. Selgus, et koroonaviiruse kaudsed tagajärjed võivad olla lastele märksa raskemad kui otsesed: “Lastehaigla pole kimpus koroonaviirusega, lastehaigla on kimpus suitsiidsete lastega!”
Samal päeval pidas õiguskantsler Ülle Madise veebi vahendusel kohtunikele Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva puhul sütitava ja kainestava kõne, mis sai sotsiaalmeedias suure menu osaliseks. Õiguskantsler ütles kõnes: “Ei oleks vast ükski korralik õigusteadlane uskunud, et jõuame aega, mil jultunult rikutakse põhiseadust ja Euroopa Liidu õigust. [—] Kohtu ja kontrollita liikumisvabaduse võtmisest ka siis, kui selleks alust polegi, on mitmel pool saanud uus normaalsus. Häbitundeta väidetakse, et põhiseaduslike õiguste kasutamine on eelis, mida ei saa anda! Ja endist normaalset olukorda – põhjendada tuleb põhiõiguste piiramist – peab iga päev eraldi meelde tuletama. Nõuab kõvasti söakust, et kasvõi küsida piirangute proportsionaalsuse või seaduslikkuse kohta. “Seaduslik alus” ja “proportsionaalsus” muutusid meediat, avalikkust ja poliitikuid ärritavateks sõnadeks siingi, meie oma vabas Eestis.”
Ülle Madise sõnas oma Facebooki postituse all kommentaaridele vastates: “Olen andnud oma maksimumi mõistlikkuse hoidmisel. Kahjuks ei kõla nende inimeste hääl, kellelt kaaluka sisulise põhjuseta võetakse töö ja sissetulek, avalikkuses piisavalt valjusti ega kosta Stenbocki majja. Rohkem kostab nende hääl, kes ise põhjendamatutest piirangutest kahju ei saa. Siiski tasub ehk rõõmustada, et häälekale survele kõik keelata, ka see, mis pole vältimatult vajalik, valitsus siiski järele ei andnud.”
• 24. veebruaril registreeriti ametlikult rahvaalgatuslik Eesti Tsiviilallianss, kelle peamine eesmärk on koondada üksikisikuid ja ettevõtjaid, et ühisel häälel seista koroonakriisis ilmnenud meditsiinilis-poliitilise totalitarismi väljajuurimise ja ennetamise eest.
• 25. veebruari hommikul tuli Telegram.ee Facebooki lehe administraatoritele teade, et lehekülg on 70 000 fännile ja kõikidele teistele muudetud nähtamatuks. Tegu ei olnud Telegram.ee esimese kustutatud sotsiaalmeedia kanaliga – 2020. aastal kustutati meil tervelt kolm Youtube’i kanalit koos sisuga.
Samal päeval avaldas Eesti Päevaleht artikli “Eero Merilind: me ju ei saada kõiki köhijaid kohe röntgenisse. Ka koroonaviirust tuleb käsitleda klassikalise tõvetekitajana”, kus dr Merilind kirjutas: “… kui oleme võtnud mingis asjas väga jäiga arvamuse, siis võib juhtuda, et me oleme ja jäämegi valele teele. Metsa eksinuna ei peaks me tormama otse edasi, vaid aeg-ajalt seisma jääma ning ümber mõtestama ja tegema uue plaani, kuidas kaosest välja saada. /–/ Võib-olla oleks ka nüüd aeg korraks seisatada, teha alglähtestamine (rethinking) ning loobuda segamini paisatud – uuring, raviplaan, diagnoos, kaebused – skeemist ja pöörduda tagasi klassikalise lähenemise juurde, milleks on kaebused, uuringud, diagnoos, raviplaan. Ma usun, et selleks oleks rohkem kui 100 miljon põhjust.”