• 11. septembril avaldas Telegram.ee The New York Timesi artikli “Sinu koroonaviiruse test on positiivne? Võimalik, et siiski mitte”, milles pöörati tähelepanu PCR-testide liigsele tundlikkusele ehk ebausaldusväärsusele diagnoosimisel.
• 13. septembril andis Delfi Forte sõna Tallinna tehnikaülikooli molekulaarimmunoloogia dotsendile Sirje Rüütel Boudinot’le, kes leidis, et Eestis on sel sügisel koroonaviiruse vastaste meetmetega liiga kaugele mindud ning elu võiks tavarütmis edasi minna. “Olen igati nõus sellega, et meil Eestis Covid-19 paanika on üle võlli läinud,” ütles Rüütel Boudinot Fortele.
• 14. septembrist pidid valitsuse otsusel hooldekodude töötajad ja külastajad hakkama kandma maske.
• 15. septembril seadis Põhja-Eesti Regionaalhaigla sisse patsientide külastuskeelu ning hakkas nii patsientidelt kui ka töötajatelt taas nõudma kaitsemaski kandmist.
• 16. septembril sai Haridusministeerium kaebusi paljudelt lapsevanematelt erinevate koolide kohta, kus suunati lapsi karantiini Terviseameti antud juhendist palju rangemate reeglite alusel.
Samal päeval kehtestas Peipsiääre vald kahe (!) koroonapositiivse inimese tõttu mitmed piirangud, mis olid võrreldavad eriolukorra ajal kehtinutega. Ülle Madise sõnul ei olnud vallavalitsusel seaduslikku alust niivõrd karmide piirangute kehtestamiseks.
USA-s aga anti sel päeval kohtusse Ohio osariik, süüdistuseks: piiranguteks pole põhiseaduslikku ega teaduslikku alust.
• 17. septembril avaldas Telegram.ee eestikeelsete subtiitritega maailma kõige suurema jälgijaskonnaga julget infot kajastava kanali London Reali ligi 3-tunnise intervjuu kirjaniku ja uurija David Icke’iga.
Samal päeval oli Austraalia kanali Sky News eetris koroonakriisi kriitiline saatejuht Alan Jones, kes ütles, et valitsused on koroonakriisis rahvast eksitanud. Saates loeti ette Austraalia Victoria osariigi valitsuse rahandusosakonna majandusteadlase Sanjeev Sabhloki avaldus, kes teatas 10. septembril, et peale 38. aastat riigiteenistujana (18+ Indias, 19+ Austraalias), on ta otsustanud tagasi astuda, et olla vaba kodanik. “Ma töötasin 15 aastat rahandusosakonnas professionaalse majandusteadlasena, kuid riigi ametnikuna oli mul keelatud avaldada oma vastumeelsust politseiriigi suhtes, mis Victoria osariigist on saanud. Et selle vastu protestida, astusin ma tagasi,” kirjutas Sabhlok ja lisas: “On fakt, et epidemioloogilised mudelid ülehindasid riski. Ma üritasin korduvalt oma häält kuuldavaks teha, aga mind tõrjuti pidevalt.“